Нигериецът Шола Аделани ще остане в Спартак (Плевен) и през следващата кампания.
Фланговият атакуващ състезател е преотстъпен от Ботев (Пловдив), а след вчерашната контрола между двата тима „канарчетата“ решиха да удължат престоя му при „синьо-белите“.
Аделани е само на 19 години и пристигна в България в края на 2025 година. От януари той премина в тима на Спартак под наем и записа 13 срещи във Втора лига, в които помогна с 4 гола и 2 асистенции за оцеляването на отбора.
Старши треньорът Красимир Бислимов и цялото ръководство на Спартак са признателни на Ботев за преотстъпването на Шола и се надяват, че той ще продължи своето възходящо развитие и ще даде още много на плевенчани през предстоящата кампания 2026/27.